ענפי הפיסול בזכוכית והאומנות הדקורטיבית, הינם שני התחומים הפופולריים ביותר בנושא אומנות בזכוכית. אומנות בזכוכית עושה שימוש במספר טכניקות שונות לצורך עיצוב ופיסול הזכוכית, כגון ניפוח זכוכית, מיזוג זכוכיות, התכת זכוכית במבער שולחני, יציקות זכוכית, הצנחת זכוכית וטכניקה עיצובית נוספת הנקראת ויטראז'. טכניקות אלו מצריכות עבודה בטמפרטורות גבוהות לצורך עשיית היצירה, וברובן יש גם צורך לעשות שימוש בתנורים ובכלים מיוחדים. ישנן יצירות בזכוכית שלא מצריכות עבודה בטמפרטורות גבוהות, כגון ציור על גבי זכוכית ופסיפס מזכוכית, המצריך רק שימוש בדבק.

 

חיפוי זכוכית - חיפוי זכוכית בשילוב הדפסה להביא את הקטלוג האישי שלך לזכוכית לבית ולמשרד
 
 
 

ניפוח זכוכית

 
ניפוח זכוכית הינו טכניקה מאוד נפוצה להתכה ולעיצוב של זכוכית, והיא נחשבת לטכניקה המזוהה ביותר עם ענף הפיסול בזכוכית. טכניקה זו, מצריכה שימוש בכבשן אש ובכלים מפלדה. 
כבשן האש משמש להתכת הזכוכית בתחילת עבודת הניפוח ובהמשכה, לצורך עיצוב הזכוכית המותכת. זאת ועוד - לצורך נשיאת הזכוכית המותכת והכנסתה לכבשן האש, יש להשתמש במוט פלדה מיוחד. 
יצירת האומנות בזכוכית המותכת מתבצעת על ידי שימוש במשטח מיוחד, שעליו משנים את צורת הזכוכית על ידי סיבוב מוט הפלדה ושימוש במלקחיים מיוחדות, בהתאם ליצירה שאותה רוצים להשיג. בנוסף, לצורך העיצוב ניתן להשתמש באלמנט הניפוח על ידי נשיפה במוט הפלדה החלול, כאשר הזכוכית המותכת נמצאת בקצהו השני של המוט.
 
 
 
 
 
 
 
 

התכת זכוכית במבער שולחני

 
מבער שולחני הנו מכשיר המקובע לשולחן, הדומה בשימושו ללהביור. התכת זכוכית בשיטה זו נפוצה מאוד בענף התכשיטנות וחפצי הנוי מהזכוכית, המשתייך לתחום האומנות הדקורטיבית. שיטה זו מתאימה להכנת יצירות זכוכית קטנות כמו תכשיטים וחרוזים, המצריכות עבודה מאוד מדויקת, מיומנות, ריכוז, ניסיון והרבה סבלנות. הכלים הנדרשים לייצור תכשיטים  וחרוזי זכוכית הינם מבער שולחני ומקלות זכוכית דקות בשלל צבעים. כאשר מצמידים את קצוות מקלות הזכוכית אחד לשני ומתיכים אותם בעזרת המבער, ניתן ליצור כדורי זכוכית קטנים, שיהפכו בהמשך לחרוזים.
 
 
 
 
 
 

יציקות זכוכית

 
בשיטה זו יוצקים תערובת של זכוכית נוזלית לתוך תבניות שהוכנו מראש, ומחכים שהזכוכית תתקשה ותתקרר. תחילה, יש לשים בתוך תבנית שבבים של זכוכיות בשלל צבעים. 
לאחר מכן יש להכניס את התבנית עם התערובת לחימום בתנור, עד שתתקבל זכוכית נוזלית. את היציקה יש לשפוך לתבנית שתעצב את הצורה של הזכוכית שאותה רוצים לקבל. היצירה המוגמרת תהיה עתירת גוונים ובעלת צורה ייחודית.
 
 
 
 
 
 

מיזוג זכוכיות

 
מיזוג זכוכיות הינה טכניקה, אשר בה תהליך ההתכה מאחד מספר זכוכיות בצבעים ובצורות שונים, לזכוכית אחת. טכניקה זו נועדה לקשט זכוכיות שקופות בשלל צבעים, אך גם ליצור תכשיטי זכוכית ססגוניים. תחילה, לוקחים זכוכית בסיס, ואחר כך מחליטים אילו זכוכיות בצבעים ובגדלים שונים יונחו עליה. לאחר מכן מכניסים את כל החלקים לתנור, ומחכים ששתי השכבות יותכו ויהפכו למקשה אחת, וכל זאת מבלי לאבד את הצורה המקורית של זכוכית הבסיס. לאחר שהזכוכית הפכה למקשה אחת, צריך לחכות עד שהיא תתקרר.
 
 
 
 
 
 

הצנחת זכוכית

 
הצנחת זכוכית הינה שיטה המאפשרת את צניחתה של זכוכית הנמצאת במצב צמיגי, וזאת בעזרת כוח המשיכה ולפי תכנונו של האומן. עקרונות השיטה: לוקחים זכוכית צבעונית ומניחים אותה על גבי מתקן מיוחד. לאחר מכן, מכניסים את המתקן עם הזכוכית לתנור ומחממים את הזכוכית עד שהיא הופכת צמיגית. זכוכית זו צונחת כלפי מטה בעזרת כוח המשיכה עד שהיא מגיעה לצורה הרצויה. לאחר מכן מכבים את התנור ומחכים שהזכוכית תתקשה. בשיטה זו קיימת גם אפשרות לחמם את הזכוכית עד הגעתה לטמפרטורת הצניחה, וכשהיא הופכת להיות רכה מספיק, תחת תנאי פיקוח מסוימים, היא תתאים עצמה לתבנית שעליה היא שוכבת, מבלי לאבד את המרקם המקורי. טמפרטורת ההצנחה אינה מגיעה לרמה גבוהה, ולכן הזכוכית אינה יכולה להימס. בגלל זה משתמשים בזכוכית .

למקלחונים בזכוכית.
 
 
 
 
 ויטראז'

ויטראז' הינה טכניקה העושה שימוש במספר רב של זכוכיות צבעוניות המחוברות לכדי יצירת זכוכית אחת. בשיטה הקלאסית, מרכיבים את הזכוכיות הצבעוניות על סקיצה, והחיבור בין הזכוכיות נוצר בעזרת הלחמתן אחת לשנייה. בשיטת טיפאני ניתן לעשות עם הויטראז' יצירות זכוכית תלת ממדיות. השימוש הנפוץ ביותר לוויטראז' הוא כחלונות בכנסיה, אך הוא יכול לשמש גם בתור משטח דקורטיבי וכן לייצור אהילים ומנורות בעיצובים מיוחדים.

למידע נוסף השאר פרטים ונחזור אליך
שם
אנא הזן את שמך
טלפון
אנא הזן מספר טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל
אנא הזן כתובת מייל חוקית

פרוייקטים נבחרים

לקוחות ממליצים

שלום לכולם, קניתי דירה חדשה באזור חדש, דוד הגיע אליי לדירה, ראה את הדירה, המליץ לי על מקלחונים, עזר לי לבחור את הזכוכית הנכונה.
לאחר כמה חודשים , הגיע הצוות שלו , ובאמת כל מה שביקשתי הגיע, בצורה מדויקת ועבודת הגימור הייתה מעולה.
תודה רבה ! אני אחזור זה בטוח 

בסה"כ עשיתי סיבוב עם אישתי באשדוד, נכנסו תצוגה של א. כ מראות איכות, רצינו מראה פשוטה, ואז ראינו את כל הגלריה עם ההדפסות על זכוכית, אשתי אוהבת את הים, אז דוד הדפיס את הים על המראה ואז יצאנו משם מאושרים וכל אחד שבא אלינו מתלהב מהמראה עם ההדפסה על זכוכית.

השעה הייתה 9 בבוקר בחנות שלי, הייתה תאונה והתפוצצה לי הויטרינה, תפסתי את הראש, אמרתי מה אני יעשה, התקשרתי לא.כ מראות, שלחו צוות מהר לקחת מידות , עוד באותו יום לפני הסגירה של החנות , הייתה לי ויטרינה מוכנה, לא אשכח לו את זה לעולם

© כל הזכויות שמורות לא.כ מראות מעוצבות בע"מ עוצב ונבנה ע"י פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום